Články

PROČ VÁM NEFUNGUJÍ BEZKONTAKTNÍ PLATBY KARTOU

Od soboty 14. září se vám možná občas stává, že nejde zaplatit drobné částky kartou bezkontaktně. Celá situace souvisí s novou regulí Evropské unie, která má za cíl zajistit ještě vyšší bezpečnost plateb než dřív a přináší i jednu příjemnou novinku co se týče uživatelského komfortu placení na internetu.

Celý článek

Zranění při nehodě - víte, na jakou finanční kompenzaci máte nárok?

Prásk. Ohlušující rána a pak krátké ticho, ve kterém se tají dech. Pár přelomových vteřin. Okamžik, který může změnit úplně vše. V lepším případě to odnesou jen odřené plechy. V tom horším se k vám během pár minut začnout sjíždět záchranáři, policisté a možná i hasiči.

Celý článek

Pojištění domácnosti pomůže řešit škody po vodě i požáru

„Prvně to vypadalo, že škoda nebude tak veliká. Zničené věci po požáru v koupelně jsem nechala od souseda odnést do kontejneru. Jako první mi pomáhal zlikvidovat následky ohně, který vznikl od zkratu topného ventilátoru. Přitápěla jsem jím čtyřměsíčnímu synkovi při koupání. Byl vypnutý, ale nevytáhla jsem ho ze zdi a šla syna uspat do ložnice.“ Líčila mi jedna klientka.

Celý článek

PODVODNÉ E-SHOPY - jak nepřijít o peníze?

Zahraniční e-shopy lákají svými cenami i širokou nabídkou zboží. Pokud si ale nebudete dávat pozor, můžete v nich přijít o peníze. Totéž navíc platí i o řadě českých e-shopů. Jaké jsou varovné znaky podvodného e-shopu a kde hledat ověřené informace? Dozvíte se v mém dnešním článku.

Celý článek

POJISTKA DO PRÁCE - na co si dát pozor?

"Pojistka na blbost" existuje nejen pro váš běžný život, ale i do práce. Jsou to dvě rozdílné věci (třetí pak ještě zvlášť pro podnikatele). Jakou maximální výši škody po vás může chtít šéf? A vyplatí se taková pojistka do práce? Dozvíte se v mém dnešním článku.

Celý článek

Jak pojistit auto do zahraničí

Jste vlastním autem na dovolené a dostanete se do pěkné prekérky. Ztratili jste klíče od auta. Domů to máte tisíc kilometrů. V autě máte všechny kufry a navíc zrovna stojíte v zóně placeného parkování. V hlavě vám naskakuje myšlenka: “Ještě, že máme to asistenční pojištění.” A hned za ní se vám v mysli objeví frustrující otázka: “A vztahuje se to moje pojištění i na ztracené klíčky?” Aby toho nebylo málo, tak dobrou poznámku utrousí vaše manželka: “To by mě zajímalo, jestli v tom pojištění máme nějaké limity na odtahovku….”

Celý článek

Úskalí autopůjčoven v zahraničí

Chystáte se na dovolenou do zahraničí bez auta? Pokud si plánujete půjčit vůz v místní půjčovně, dejte si pozor, abyste nenaletěli. Důvěřiví turisté jsou snadným cílem nepoctivých půjčoven, protože neovládají místní jazyk ani legislativu.

Celý článek

ZTRÁTA PLATEBNÍ KARTY - jak postupovat?

V případě ztráty vaší platební karty nastává problém. V tomto článku se dozvíte, kam volat s blokací, jak postupovat při výběru hotovosti něž vám přijde nová karta a jak tuto situaci řešit v zahraničí.

Celý článek

Jak si pojistit jízdní kolo

Není novinkou, že jízdní kola jsou často předmětem krádeží. Kromě zámku, se kterým si zloději často poradí, existuje jako prevence proti finanční ztrátě možnost si kolo pojistit. Je takové pojištění výhodné? Jaké typy pojištění jízdních kol jsou na trhu k dispozici?

Celý článek

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ - na co si dát pozor?

Začíná nám doba dovolených a tak je ten správný čas podívat se, jak mít správně nastaveno cestovní pojištění. Jak jsou na tom sporty? A nestačí mi jen kartička pojištěnce? Dozvíte se v mém dnešním článku.

Celý článek