Články

K ČEMU JSOU A JAK FUNGUJÍ PŘEDDŮCHODY?

Pokud máte v "penzijku" naspořeno dost prostředků, můžete začít čerpat rentu a odejít do důchodu už několik let před oficiálním datem pro váš ročník. V článku se dozvíte detaily.

Celý článek

Exekuce 2019 – nezabavitelná částka

V případě včasného nesplacení půjček hrozí exekuce. Znamená to, že vám exekutor bude strhávat srážku z příjmu, dokud dluh nesplatíte. Další možností je obstavení účtu nebo zabavení majetku. V případě poslední možnosti může exekutor majetek prodat v dražbě a z utržené částky uhradit nesplacené dluhy.

Celý článek

ÚVOD DO KOMODIT - zlato, ropa a ti druzí

S nejznámějšími komoditami se setkáváme jak v médiích, tak v reálném životě. V dnešním článku si ukážeme, co chápat jako komoditu, jaké je jejich základní dělení a jakým způsobem můžete do komodit investovat.

Celý článek

Jak zvládnout práci z domova a užít si jejích výhod

Práce z domova je čím dál lépe realizovatelná v mnoha profesích. Může se jednat o výhodu. Aby však byla efektivní, je potřeba znát také zrádná místa a naučit se řídit některými pravidly.

Celý článek

V Česku odstartovaly naplno platby přes Apple Pay

Zatímco platby přes Google Pay fungují už nějakou dobu, nyní se dočkali také uživatelé iOS. 19. 2. 2019 byl v Česku spuštěn platební systém Apple Pay. Kterých zařízení se tato služba týká? Jak přesně funguje a jaké jsou její hlavní výhody?

Celý článek

Jak utrácet chytře a bez výčitek svědomí

Mnozí z nás si z dětství vybaví animovanou scénu, ve které disneyovský strýček Skrblík skáče z odrazového můstku do bazénu plného bankovek a mincí. A možná to v nás budí smíšené pocity - smích v nadsázce, touhu, moci si dovolit koupit to či ono, otázky, zda jde o skutečné štěstí. Ale ať už máte k dispozici jakékoli množství finančních zdrojů, jak s nimi vlastně šťastně zacházet?

Celý článek

VLASTNÍ BYDLENÍ VS. NÁJEM - co je výhodnější?

V dnešním článku si rozebereme, jestli je výhodnější bydlet ve vlastním nebo v nájmu. Jednoznačná odpověď neexistuje a je potřeba se na téma podívat z víc hledisek, prakticky i ekonomicky.

Celý článek

POJIŠTĚNÍ AUTA - jak ušetřit a na co si dát pozor?

Pojištění auta, minimálně pak zákonné povinné ručení, se týká každého motoristy. Pojďme se tedy společně podívat, co všechno byste měli vědět, na co si dát pozor a jestli se vám vyplatí si pojistku sami “naklikat” na internetu, nebo se i v případě takto základní pojistky obrátit na odborníky.

Celý článek

Zásady zdravého zacházení s financemi při dětech

Děti přinášejí do života nový rozměr. Vedle radostných aspektů také nové starosti, především ekonomické povahy. Jaké jsou zásady pro zdravou správu rodinných financí?

Celý článek

MULTIBANKING - co to je a k čemu je to dobré?

Za tímhle moderním slovem se skrývá zbrusu nová služba českých bank. Jednoduše řečeno, pokud máte víc různých účtů, můžete je všechny ovládat z jednoho místa. Ne všechny banky už se ale účastní se vším všudy.

Celý článek