Články

POJISTKA NA BLBOST - na co si dát pozor?

Tenhle název už jste určitě slyšeli. Řada z vás tuhle elementární pojistku má (např. v rámci pojištění domova). Víte ale, k čemu všemu slouží? A jak ji mít správně nastavenou? Dozvíte se v mém dnešním článku.

Celý článek

Ošetřovné v roce 2019

Nemocné dítě potřebuje celodenní péči v domácím prostředí. Pro rodiče to znamená, že dokud se dítě nevrátí do školky či školy, nebude chodit do práce. Náhradou za mzdu mu může být ošetřovné. Víte kdy na něj máte nárok a jaké musíte splňovat podmínky? Kde o dávku žádat a o jakou částku se jedná?

Celý článek

JAK ZJISTIT ONLINE A ZDARMA CENU SVÉ NEMOVITOSTI?

Zajímá vás, jakou má aktuálně tržní cenu vaše nemovitost? Byt, rodinný dům nebo chalupa. Ať už v ní bydlíte nebo ji pronajímáte. Zdarma a na pár kliků online vám na to odpoví česká služba Valuo. Jak na to? Ukážu vám krok za krokem v mém návodném videu.

Celý článek

4 ÚČTY A RODINNÝ ROZPOČET POD KONTROLOU

Existuje poměrně jednoduchý způsob, jak mít svůj rodinný rozpočet pod kontrolou. Zbytečně neutrácet. Mít vyřešenou "železnou rezervu". I plánované výdaje. Pravidelně pracovat na svých cílech v budoucnu. To vše vám pomůže vyřešit systém 4 účtů.

Celý článek

Neplatící nájemník se odmítá vystěhovat

Spousta Čechů využívá možnosti pronajímat nemovitost. Přes mnohé výhody má pronájem bytu i svá rizika a nevýhody. Jedním z rizik je možnost, že nájemník nebude majiteli svůj pobyt v jeho nemovitosti splácet a na vypovězení z nemovitosti bude reagovat záporně. Má tato situace východisko? Je jí možné nějak předcházet?

Celý článek

OBÁLKOVÁ METODA SPOŘENÍ – INSPIRACE PRO VÁS

Obálkovou (nebo hrníčkovou) metodu spoření používaly už naše babičky. Pojmenuji si cíl a odkládám si na něj. Tento způsob je však překvapivě účinný i dnes a to především na kratší období a menší cíle. Jsou to pak především tyto tři konkrétní situace.

Celý článek

10 důvodů, které nás odrazují od dlouhodobých investic

Dlouhodobé investování bývá často spojeno s obavami, které mnohým lidem brání v tom, aby se do něj vůbec pustili. Vedle toho ale dlouhodobé investice nabízejí zajímavé vyhlídky na vyšší výnosy. Na jedné straně je obava a na druhé příležitost získat víc. Dvě emoce vedle sebe. Jednu z nich dobře vystihuje přísloví „Trpělivost přináší růže” a tu druhou „Strach má velké oči”.

Celý článek

JAK NA POJIŠTĚNÍ DOMOVA? - tipy & triky z praxe

Každý asi podvědomě tuší, že svůj domov by si měl pojistit. Neví ale přesně jak. Neví, co je důležité, a co naopak zbytečné. Neví, na co si dát pozor. Tento článek vám přináší jednoduchého průvodce, podle kterého si zvládnete správně pojistit svoje bydlení. Jsou v něm mé letité zkušenosti z doby, kdy jsem fungoval jako pojišťovací poradce.

Celý článek

Jak reklamovat vyúčtování služeb v bytě

Řada služeb spojených s bydlením se platí zálohově. Ať už bydlíte ve vlastním, družstevním či nájemním bytě, nemusíte být spokojeni s vyúčtováním zálohových úhrad. V takovém případě můžete požadovat vysvětlení či podat reklamaci. U koho stížnost uplatnit a jak vyúčtování reklamovat? Co dělat, když se roční vyúčtování opozdí?

Celý článek

Obliba plateb kartou roste i na venkově

Ještě před pár lety se platební karty v České republice využívaly pouze na výběry hotovosti z bankomatů a platby větších částek. Od zavedení možnosti hradit menší nákupy bezkontaktně v roce 2011 obliba plateb kartou roste. V poslední době jde o trend i na vesnicích u menších obchodníků. Proč tomu tak je? Je to pro menší obchodníky spíše starost, nebo výhoda?

Celý článek