ZTRÁTA PLATEBNÍ KARTY - jak postupovat?
19. 07. 2019

ZTRÁTA PLATEBNÍ KARTY - jak postupovat?

V případě ztráty vaší platební karty nastává problém, který ještě před pár lety nebyl tak horký. PIN jste měli schovaný na bezpečném místě a bez něj si zloděj v obchodě neškrtnul. Ale od zavedení bezkontaktního placení vám chmaták může po obligátní "pětistovce" postupně vybílit celý účet.

Ne vždy jde ale o krádež. Po náročné party se sice můžete probudit zděšení ohledně tohoto tématu, ale kartu můžete mít třeba v kapse kalhot nebo v klopě saka. Nejdřív se tak vždy podívejte úplně všude co to jde a až potom přistupte k blokaci karty, ta je totiž nevratná.

POJIŠTĚNÍ KARTY JAKO PREVENCE

Blokace se provádí na nonstop lince (a někdy i v mobilní aplikaci) vaší banky, pro přehled jsem vám níže pod článek přidal tabulku s rychlými kontakty (zdroj: Ušetřeno.cz). Zablokování karty proběhne na základě ověření jména držitele a jeho data narození.

Nová karta vám pak přijde za pár dní a tato operace je zpoplatněna částkou v řádu nižších stokorun. Zvažte proto i pojištění platební karty, ve kterém máte i odcizení osobních věcí nebo dokladů a roční cena pojištění se pohybuje v podobně nízkých částkách.

Pokud máte jen jednu banku, samozřejmě nastává ošemetná situace jak fungovat, než karta dorazí. Buď můžete využít cashback v bance (výběr hotovosti, pozor na podpisový vzor, obzvlášť, pokud jste ho už roky neaktualizovali :) Jestli jste klientem Air Bank, můžete využít jejich náhradní kód pro vklady a výběry, který v těchto případech nahrazuje podpisový vzor a máte tak jistotu, že přijdete k žádané hotovosti.

ŘEŠENÍ V ZAHRANIČÍ VÁS PŘIJDE DRAHO

Samozřejmě se můžete domluvit i s někým blízkým, aby vám vybral hotovost ze svého účtu, kam mu obratem pošlete danou částku přes mobilní nebo internetové bankovnictví. Toto už ale vyžaduje začnou důvěru na obou stranách.

Na závěr, pokud kartu ztratíte v zahraničí, můžete využít u tamních bank služby "emergency card replacement" (náhradní karta) nebo "emergency cash advance" (nouzový výběr hotovosti), u obou služeb se ale připravte na poplatek okolo 4000 Kč.

Audio podcast jako MP3 zde ➡️https://soundcloud.com/marek-odehnal/ztrata-platebni-karty

ztrata_karty-kontakty

Marek Odehnal
Autor: Marek Odehnal

Investiční poradenství je pro mě posláním. Prací, koníčkem i vášní. Navzdory teprve krátké samostatné profesionální dráze s výhradně investičním zaměřením (necelé 2 roky, předtím 5 let komplexní finanční poradenství v relativně velké poradenské firmě) já sám osobně investuji už přes 5 let. Do akcií, dluhopisů a nemovitostí.

Proto se systematicky vzdělávám i ve volném čase a tyto poznatky pak využívám jak v klientských portfoliích, tak ve svém vlastním. Díky poctivé práci a nadprůměrným příjmům v minulých letech a moudrým investičním rozhodnutím se mi podařilo stále v poměrně mladém věku vybudovat majetek, který mi už dnes přináší nemalý pasivní příjem.

Zároveň s tím ale každý den cítím obrovskou zodpovědnost. Musím být extrémně pečlivý, mít jasný úsudek a rozhodovat se racionálně. A toto pak přináším i svým klientům - osobní příklad a vcítění se do jejich role (člověk se značným majetkem), zkušenosti, znalosti a morální kredit, které jim umožní v noci v klidu spát. Ví totiž, že o jejich peníze je dobře postaráno.

Můj honorář je plně transparentní a hrazen přímo vámi. Platíte si tak expertízu jako u advokáta nebo daňového poradce. Neprodávám vám žádné produkty a nepobírám žádné další odměny. Od nikoho. 

Pokud vám předcházející řádky zní jako to, co dlouho hledáte a zároveň disponujete kapitálem, na kterém se má přidaná hodnota projeví, pojďme se sejít a pokud si vzájemně sedneme i lidsky, rád s vámi navážu oboustranně přínosnou spolupráci.

 

ROZHOVOR O MÉ PROFESNÍ DRÁZE A SPECIALIZACI POUZE NA INVESTICE V YOUTUBE POŘADU MICHALA KUZNĚCOVA

 

Stáhněte si zdarma

"JAK INVESTUJÍ SVĚTOVÍ MILIARDÁŘI?"

zpracováním osobních údajů