Daňové výhody pro rodiny s dětmi
25. 03. 2020

Daňové výhody pro rodiny s dětmi

Máte malé děti? Případně starší do věku 26 let, které se stále ještě soustavně vzdělávají jako přípravu na povolání nebo je z jiného důvodu vyživujete? Přečtěte si, jak můžete získat daňové zvýhodnění v rámci daňového přiznání za rok 2019. Například uplatněním slevy na daních za umístění dítěte do předškolního zařízení nebo formou daňového bonusu, případně i slevy na manželku (manžela).

10 důvodů proč se bojíme investovat
08. 02. 2020

10 důvodů proč se bojíme investovat

V tomto článku přináším výběr 10 těch nejčastějších obav a mýtů, které mohou být zároveň i inspirací k zamyšlení, jestli jsou některé z nich vůbec namístě.

Proč není bublina na trhu s ETF
27. 01. 2020

Proč není bublina na trhu s ETF

Fondy ETF i přesto, že jsou pro investora nejvhodnější, jsou stále minoritou. Zároveň je zajímavé vidět, jak moc velký podíl trhu drží americké domácnosti skrze přímé akcie.

Jak darovat novoroční rozhodnutí - investiční pohádka
04. 01. 2020

Jak darovat novoroční rozhodnutí - investiční pohádka

Mám pro vás novoroční investiční tip, který nazývám: "Darujte rozhodnutí". Ideální je pro každého, kdo má v bližším rodinném kruhu nedávno narozené miminko.

Nejen vánoční pohoda a klid
18. 12. 2019

Nejen vánoční pohoda a klid

Každý rok se časopisy a všechna média, weby a firmy předhánějí v nabídce nejlepších vánočních článků, zpráv a produktů, ale také v připomínání toho, jak mají být Vánoce svátky pohody a klidu. Jenže většina z nás je spíš zahlcená a čas před Vánocemi v pohodě a klidu netráví. A i když víme, že celý vánoční čas, tedy i ten adventní, by měl být obdobím zklidnění a postupné přípravy na samotné vánoční svátky, skutečnost bývá obvykle jiná. Většinou se dotahují nejrůznější pracovní, ale i soukromé aktivity, nakupují se dárky a málokdo stihne advent prožít ve svátečním naladění.

5 TIPŮ, JAK SPRÁVNĚ VYBRAT PODÍLOVÝ FOND A ETF
21. 11. 2019

5 TIPŮ, JAK SPRÁVNĚ VYBRAT PODÍLOVÝ FOND A ETF

Když už člověk najde ten svůj cíl a rozhodne se dlouhodobě investovat, přichází další dilema - jaký si vybrat z nabídky podílových fondů a ETF? Jsou jich tisíce, mám investovat na roky až desítky let, co když tady za chvíli nebude? Přesně v tento moment přichází vhod mých 5 tipů, podle kterých si uděláte prvotní selekci.

CO JE TO INVESTIČNÍ RIZIKO?
10. 10. 2019

CO JE TO INVESTIČNÍ RIZIKO?

Riziko je věc, kterou řeší každý investor. Je to líc téže mince, z jejíž rubem je výnos. Podle tradičních investičních knih má riziko nějaký vztah k výnosu a likviditě, my si dnes ale řekneme, že riziko v investování je třeba chápat úplně jinak.

PROČ VÁM NEFUNGUJÍ BEZKONTAKTNÍ PLATBY KARTOU
17. 09. 2019

PROČ VÁM NEFUNGUJÍ BEZKONTAKTNÍ PLATBY KARTOU

Od soboty 14. září se vám možná občas stává, že nejde zaplatit drobné částky kartou bezkontaktně. Celá situace souvisí s novou regulí Evropské unie, která má za cíl zajistit ještě vyšší bezpečnost plateb než dřív a přináší i jednu příjemnou novinku co se týče uživatelského komfortu placení na internetu.

PODVODNÉ E-SHOPY - jak nepřijít o peníze?
25. 08. 2019

PODVODNÉ E-SHOPY - jak nepřijít o peníze?

Zahraniční e-shopy lákají svými cenami i širokou nabídkou zboží. Pokud si ale nebudete dávat pozor, můžete v nich přijít o peníze. Totéž navíc platí i o řadě českých e-shopů. Jaké jsou varovné znaky podvodného e-shopu a kde hledat ověřené informace? Dozvíte se v mém dnešním článku.

POJISTKA DO PRÁCE - má vůbec smysl?
16. 08. 2019

POJISTKA DO PRÁCE - má vůbec smysl?

"Pojistka na blbost" existuje nejen pro váš běžný život, ale i do práce. Jsou to dvě rozdílné věci (třetí pak ještě zvlášť pro podnikatele). Jakou maximální výši škody po vás může chtít šéf? A vyplatí se taková pojistka do práce? Dozvíte se v mém dnešním článku.

Stáhněte si zdarma

"JAK INVESTUJÍ SVĚTOVÍ MILIARDÁŘI?"

zpracováním osobních údajů