PROČ VÁM NEFUNGUJÍ BEZKONTAKTNÍ PLATBY KARTOU
17. 09. 2019

PROČ VÁM NEFUNGUJÍ BEZKONTAKTNÍ PLATBY KARTOU

Tento týden mám pro vás jen krátký, zato ryze praktický a aktuální článek. Od soboty 14. září se vám možná občas stává, že nejde zaplatit drobné částky kartou bezkontaktně. Celá situace souvisí s novou regulí Evropské unie, která má za cíl zajistit ještě vyšší bezpečnost plateb než dřív a přináší i jednu příjemnou novinku co se týče uživatelského komfortu placení na internetu.

O tom ale až za chvíli. Pokud se vám tak nyní nedaří zaplatit na poprvé, stačí na to jít "po staru", tedy vložit kartu do terminálu a zadat PIN. Možná se ptáte, proč se to děje? Jednoduše proto, že dodavatel platebního terminálu do podniku zaspal a neaktualizoval jeho software zavčasu. Na tom už ale jistě pracuje a tak by tato přechodná situace měla trvat jen několik týdnů.

Pokud platíte pomocí služeb jako Apple Pay nebo Google Pay, čili kartou v mobilu nebo hodinkách, tak vás se tyto nepříjemnosti netýkají - tento systém placení je už plně v souladu s platnou legislativou a funguje bez potíží.

A jaká je ta příjemná novinka? Od listopadu letošního roku už nebude třeba při autorizaci platby kartou na internetu přepisovat ověřovací kódy z SMS zprávy, ale bude možné potvrdit transakci přes mobilní aplikaci dané banky na jedno kliknutí. Alespoň pokud to bude fungovat tak, jako například už dnes u ČSOB a její aplikace Smart klíč.

Marek Odehnal
Autor: Marek Odehnal

Investiční poradenství je pro mě posláním. Prací, koníčkem i vášní. Navzdory teprve krátké samostatné profesionální dráze s výhradně investičním zaměřením (necelé 2 roky, předtím 5 let komplexní finanční poradenství v relativně velké poradenské firmě) já sám osobně investuji už přes 5 let. Do akcií, dluhopisů a nemovitostí.

Proto se systematicky vzdělávám i ve volném čase a tyto poznatky pak využívám jak v klientských portfoliích, tak ve svém vlastním. Díky poctivé práci a nadprůměrným příjmům v minulých letech a moudrým investičním rozhodnutím se mi podařilo stále v poměrně mladém věku vybudovat majetek, který mi už dnes přináší nemalý pasivní příjem.

Zároveň s tím ale každý den cítím obrovskou zodpovědnost. Musím být extrémně pečlivý, mít jasný úsudek a rozhodovat se racionálně. A toto pak přináším i svým klientům - osobní příklad a vcítění se do jejich role (člověk se značným majetkem), zkušenosti, znalosti a morální kredit, které jim umožní v noci v klidu spát. Ví totiž, že o jejich peníze je dobře postaráno.

Můj honorář je plně transparentní a hrazen přímo vámi. Platíte si tak expertízu jako u advokáta nebo daňového poradce. Neprodávám vám žádné produkty a nepobírám žádné další odměny. Od nikoho. 

Pokud vám předcházející řádky zní jako to, co dlouho hledáte a zároveň disponujete kapitálem, na kterém se má přidaná hodnota projeví, pojďme se sejít a pokud si vzájemně sedneme i lidsky, rád s vámi navážu oboustranně přínosnou spolupráci.

Stáhněte si zdarma

"JAK INVESTUJÍ SVĚTOVÍ MILIARDÁŘI?"

zpracováním osobních údajů