Co je to nekonečná renta?
07. 08. 2023

Co je to nekonečná renta?

Dnes si povíme více o fascinujícím konceptu nazývaném nekonečná renta. Jak se k ní dostat a jak ji začít čerpat?

 

Co je nekonečná renta?

Nekonečná renta je investiční strategie, která vám umožňuje získávat pravidelné příjmy po celý život, aniž byste museli aktivně pracovat a vyčerpali majetek do nuly. Je to jako pasivní příjem, který vám umožňuje užívat si života a plnit si své sny.

 

Jak si vytvořit nekonečnou rentu?

Tvorba kapitálu pro nekonečnou rentu spočívá v tom, že investujete do různých aktiv, která generují pravidelné příjmy a zároveň dlouhodobě rostou na ceně. Akcie, dluhopisy a nemovitosti. Tyto příjmy pak reinvestujete a díky tomu se váš kapitál postupně zvyšuje.

S dostatečně dlouhým časovým horizontem a správným výběrem investic můžete dosáhnout stavu, kdy vám příjmy z investic pokryjí vaše výdaje a vy budete mít finanční svobodu.

 

Jak začít s nekonečnou rentou?

Prvním krokem k dosažení nekonečné renty je stanovení si finančních cílů a plánu, jak je dosáhnout. Je důležité mít jasnou představu o tom, kolik peněz potřebujete každý měsíc na své výdaje, kdy je chcete začít čerpat a jakým způsobem chcete investovat.

 

Jaké jsou výhody nekonečné renty?

Nekonečná renta vám přináší mnoho výhod. Zaprvé, získáte finanční nezávislost a svobodu. Nemusíte se starat o to, jak si vyděláte na živobytí, protože vaše investice pracují za vás. Zadruhé, můžete si užívat života a dělat to, co vás skutečně baví. Nemusíte se obávat finančních problémů a můžete si plnit své sny.

 

Závěr

Doufám, že vám můj článek poskytl užitečné informace o nekonečné rentě a jejím potenciálu. Doporučuji vám se touto investiční strategií blíže seznámit a zvážit, zda by mohla být vhodná i pro vaše finanční cíle.

Marek Odehnal, MBA
Autor: Marek Odehnal, MBA

Měníme styl investování v Česku! Naší misí je všeobecné nahrazení přístupu, kdy vám finanční poradci, bankéři nebo prodejci různých dluhopisů či zlata jen udávají svoje "zboží" za provizi. Svou vizi naplňujeme díky transparentnímu modelu přímého honoráře od klienta za expertizu, skutečné poradenství a nezávislý přístup.

Jak je běžné například u advokátů a jak je běžné u investičního poradenství v USA, Velké Británii nebo Švýcarsku. Poradenství jako řemeslo, ne obchod. Svou odbornost stavíme i na maximální specializaci a fokusu - řešíme s klienty pouze a jen investice.

V neposlední řadě je to pak osobní investiční příklad zakladatele firmy Marka Odehnala, který je sám úspěšných investorem-rentiérem a nebojí se o toto know-how a zkušenosti podělit se svými klienty.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Stáhněte si zdarma

"JAK INVESTUJÍ SVĚTOVÍ MILIARDÁŘI?"

zpracováním osobních údajů