Bezpečnost investování do akcií
11. 08. 2023

Bezpečnost investování do akcií

I když to většina lidí stále nechápe, investování do akcií je naprosto bezpečné. Nehledejte rizika tam, kde nejsou. A naopak, nepodceňujte klíčové bezpečnostní otázky trvalé ztráty kapitálu v rámci investování.

 

Oddělení majetku a investiční platformy

Jedním z klíčových faktorů bezpečnosti investování do akcií je oddělení majetku investora. To znamená, že vaše investice jsou chráněny a odděleny od majetku investiční platformy. I kdyby platforma zkrachovala, váš majetek zůstane nedotčený.

 

Diverzifikace napříč regiony i odvětvími

Dalším důležitým aspektem bezpečnosti investování je diverzifikace. Doporučuji vám rozložit své investice napříč různými regiony a odvětvími. Tím minimalizujete riziko ztráty, protože pokles hodnoty jedné investice může být vyvážen růstem jiného.

 

Dočasné kolísání ceny akcií neznamená ztrátu

Je důležité si uvědomit, že dočasné kolísání ceny akcií neznamená okamžitou ztrátu. Trh s akciemi je dynamický a ceny se mohou měnit. V dlouhodobém horizontu jsou akcie naprosto bezpečné a mohou vám přinést vysoké zhodnocení.

 

Závěr

Investování do akcií je bezpečné a výhodné, pokud se řídíte správnými principy. Mějte důvěru v oddělení majetku vašeho a investiční platformy, diverzifikujte své investice a nebojte se dočasného kolísání cen. Jako investiční poradce vám doporučuji využít těchto informací a začít se strategickým investováním do akcií hned jak to jen jde.

Marek Odehnal, MBA
Autor: Marek Odehnal, MBA

Měníme styl investování v Česku! Naší misí je všeobecné nahrazení přístupu, kdy vám finanční poradci, bankéři nebo prodejci různých dluhopisů či zlata jen udávají svoje "zboží" za provizi. Svou vizi naplňujeme díky transparentnímu modelu přímého honoráře od klienta za expertizu, skutečné poradenství a nezávislý přístup.

Jak je běžné například u advokátů a jak je běžné u investičního poradenství v USA, Velké Británii nebo Švýcarsku. Poradenství jako řemeslo, ne obchod. Svou odbornost stavíme i na maximální specializaci a fokusu - řešíme s klienty pouze a jen investice.

V neposlední řadě je to pak osobní investiční příklad zakladatele firmy Marka Odehnala, který je sám úspěšných investorem-rentiérem a nebojí se o toto know-how a zkušenosti podělit se svými klienty.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Stáhněte si zdarma

"JAK INVESTUJÍ SVĚTOVÍ MILIARDÁŘI?"

zpracováním osobních údajů