O mně

IMG_3753Už od střední školy jsem věděl, že chci podnikat. Být svým vlastním pánem s plnou zodpovědností za úspěchy i neúspěchy. První nesmělé krůčky začaly s Amway v maturitním ročníku a přestože jsem pochopitelně neuspěl, naučila mě tato zkušenost první dovednosti s domlouváním si schůzek přes telefon, plánování diáře a v neposlední řadě jsem se zde poprvé setkal s Robertem Kiyosakim a vůbec něčím jako je osobní rozvoj. Rozhodně tak této zkušenosti nelituji a jako spotřebitel jejich výrobky využívám dodnes. 

Můj první podnikatelský úspěch je spojen s tříletou pozicí šéfredaktora multižánrového hudebního portálu MusicZone.cz v letech 2008-2010, kam jsem se vypracoval po třech letech zájmové hudební novinařiny na všemožných webzinech. V té době šlo o třetí největší server svého druhu v Česku a má činnost spočívala v denním vedení asi třicetičlenné redakce, kompletnímu řešení inzerce a marketingu a vytváření edičního plánu. To vše při denním vysokoškolském studiu Teorie interaktivních médií na brněnské filozofické fakultě. 

Zlaté časy skončily definitivně v zimě 2010/2011, kdy v době vrcholící ekonomické recese odešel poslední velký inzerent a web jsem přepustil vyznavačům alternativy, kteří na něm dodnes pracují zcela nezištně a stránka funguje jako pomník společné práce nás všech z tehdejší redakce. 

V té době jsem se sklopenýma ušima v pozici řadového redaktora přešel do oborové No. 1 v tuzemsku, Musicserveru.cz, kde jsem pak v první polovině roku 2012 neúspěšně působil také jako obchodní zástupce s on-line reklamou. V létě téhož roku pak následovalo definitivní vyloučení ze studia VŠ pro nesplnění kritérií postupu a tak jsem se ocitl na dosud největší životní křižovatce – s půlročním léčením zákeřné mononukleózy, nedostudovanou „vejškou“ a na „pracáku“ jsem měl na vybranou buď nevzdat svůj vnitřní boj za vedení otěží svého osudu vlastníma rukama, nebo se vzdát svého snu o vlastní firmě a jít se nechat definitivně zaměstnat. 

Říká se, že pokud si něco opravdu hodně a upřímně přejete, splní se to. A snad i proto jsme jednoho zářijového večera šli po deseti letech odloučení do kina s nejlepším kamarádem ze „základky“, slovo dalo slovo a v oné životní křižovatce jsem rázně vykročil po stopách první možnosti. Ten kamarád byl manažer ve společnosti Allrisk a své sny si skrze užitečnou, reálnou pomoc lidem společně plníme dodnes.

Proč dělám to co dělám:

Měním životy lidí k lepšímu tím, že je učím finanční gramotnosti. Aby uměli hospodařit se svými penězi, připravili se vlastním přičiněním na své stáří a uměli krýt možná životní rizika tím správným typem pojištění. A především, aby se sami vzdělávali v oblasti financí a nenaletěli různým podvodníkům, stejně jako se vlastní nehospodárností nedostali do dluhové spirály – pasti, ze které takřka není úniku.


Facebook

Twitter